poniedziałek, 9 marca 2015

Zaczynamy

Strona zawiera przepisy na kosmetyki naturalne robione w domu z półproduktów dostępnych w sklepach on line. Przepisy są całkowicie moimi pomysłami. W zakładce składniki A-Z opisy poszczególnych składników wraz z opisem i linkiem strony na, której je kupuje. Nie przedstawiam sposobu robienia kosmetyków chcesz się dowiedzieć jak robić kosmetyki w domu zapraszam na bloga KLIK TUTAJ Mineralny świat Kasi . Tam przedstawiam przepisy wraz z opisem jak je wykonać.
Moje kosmetyki podzieliłam na 5 serii. Ja osobiście używam kosmetyków takich jakie moja skóra akurat potrzebuje. W lecie głównie matujących a w zimnie rozjaśniające do twarzy. Po zabiegach kwasowych stosuje serię nawilżającą i ujędrniającą. Do ciała stosuje wszystko. Stworzyłam też serię uniwersalną bo jak wiadomo są też kosmetyki uniwersalne nadające się do każdej cery.
Każda seria opiera się na 6 głównych składnikach aktywnych. Są to między innymi ekstrakty owocowe i ziołowe oraz naturalne oleje. W składach nie uznaje pegów , parabenów , slsów czy parafiny.

3 komentarze: